Seminar | 19.juni | 11:30-13:00

Slik ble Stavanger kommune en av landets mest digitale

Bilde-Birger-S-Clementsen
House of Advania Rogaland

Birger S. Clementsen og kollegaene hans i Stavanger kommune bygger framtidens by. Her har alle innbyggerne tilgang på sin personlige side for betjening av en rekke kommunale tjenester. Sidene er utviklet og under kontinuerlig utvikling – sammen med oss i Advania.

– Selvbetjening er et viktig stikkord. Du finner tjenester under kategoriene «Min bolig», «Min familie» og «Min by». Ingen andre kommuner i Norge har så godt utviklet Min side som oss. Det er vi stolte av, sier Birger S. Clementsen, direktør for innovasjon og støttetjenester i Stavanger kommune.

I mai ble kommunen nominert til Digitaliseringsprisen 2025, som en av 18 kandidater. Kåringen, som Digdir står bak, skjer 11. juni.

19. juni kan du høre historien om hvordan Birger og kollegaene hans bygger framtidens by, steg for steg, med digitalisering og selvbetjening som en av nøkkelfaktorene.

Og ja, vi får også høre hvilke effekter den digitale utviklingen vi har gjort sammen siden 2016, har gitt – og gir.


PRAKTISK INFORMASJON:
Sted: Advanias kontor, Vestre Svanholmen 4, 4313 Sandnes
Dato: 19.juni 2025
Tid: 11:30-13:00 (vi spanderer lunsj)

Meld deg på ved å fylle ut skjemaet til høyre. Vi gleder oss til å se deg på seminaret vårt!